O NÁS

Skleněné městečko

 

…je každoroční setkání sklářů, příznivců a obdivovatelů sklářského řemesla při jedinečné kulturně-společenské městské akci pojmenované Skleněné městečko.

Vzrůstající zájem návštěvníků dokládá, že pojem uměleckého skla a sklářského řemesla  je pro veřejnost stále přitažlivé. Pro návštěvníky Železného Brodu je v 11. ročníku připraveno velké množství atraktivních doprovodných programů, které zaujmou dospělé i děti.

 

Pro třetí zářijový víkend se Železném Brodě připravují nejrůznější akce související se sklářstvím. Cílem je umožnit setkání odborníků a sklářů ze soukromé i průmyslové sféry s širokou veřejností, ale také se zástupci státní správy a samosprávy. Cílem je také aktivace místních firem, zlepšování veřejného povědomí o sklářské výrobě v našem regionu.

 

Společným jmenovatelem je setkání odborníků, historiků a zástupců širokého spektra sklářských profesí z velkých i malých firem, neformální diskuze sklářských výtvarníků a pedagogů, tématem je znovuobnovení tradice výroby skla na Železnobrodsku a Jablonecku.